• Snažíme se Vám vždy nabídnout něco, co není v těchto končinách zcela obvyklé a tradiční. Něco, co jinde nedostanete a kvůli čemu se k nám zase vrátíte.
  • Snažíme se k nám přilákat lidi otevřené, nejen chutím :-))).
  • Co umíme, děláme sami, co ještě ne, necháváme dělat ty nejlepší z blízkého okolí.
  • Snažíme se dělat vše s láskou a přirozeně …  snad to u nás pocítíte.

U kávy bylo od začátku jasno. Jeden druh pro malé město nestačí. Nabízíme výběrovou 100% arabiku, kterou v žádné kavárně v Ústí neochutnáte.   

Pokud preferujete klasickou, hořkou kávu, nebudete zklamaní. Díky dvěma mlýnkům máme i dva druhy kávy.

Dorty jsou pro nás radost a někdy  i výzva. Snažíme se vytvořit, co zákazník žádá. Nejčastěji vyrábíme dorty s odlehčeným mascarpone krémem. Někdy do něj přidáváme hořkou čokoládu, karamel, jahody, maracuju a prokládáme ovocem. Jak si budete přát.  Korpusy jsou ve variantách světlý, kakaový, ořechový, nebo makový. 

Dezerty pro vás připravuje naše šikovná cukrářka Ivča. Všechny vyrábíme přímo v naší kavárně z čerstvých surovin. Nepřidáváme žádné umělé tuky ani umělá aromata. Naše zákusky dodáváme na svatby, oslavy, rauty. 

edf

Čaje

Téměř od počátku naší kavárny jsou s námi čaje od firmy Sičaj.. Stejně jako u kávy nás zaujal příběh spojený s dovozem a vůbec životem kolem této firmy.

Pro milovníky bylinek nabízíme sypané bylinkové čaje od firmy Sonnentor nebo Apotheke. Z čerstvých čajů můžeme nabídnout např. zázvorový.

20220726_102203

Pivo je velkým koníčkem mého manžela. Pomáhá nám s výběrem, objednávkami i konzumací :-). Protože sám pivo vaří, nespokojí se jen tak s něčím. Proto není překvapením, že vám přinášíme to nejlepší, co se nabízí jak v regionu, tak ve vzdálenějších řemeslných pivovarech. 

limonady

Limonády

V sezoně připravujeme některé sirupy sami (levandule, švestky, hrušky, aronie). Mimo sezonu si vybíráme sirupy od lokálních výrobců. Nejčastěji od firmy Kitl. Obvykle servírujeme s ledem a surovinou, ze které je sirup vyroben. K limonádě vždy dostanete kovové nebo bambusové brčko.
Plastovým již odzvonilo.

slane

Slané

Slaný sortiment se nám postupně rozvíjí. Do stálé nabídky patří nakládaný sýr s olivami a bylinkami, sádlo se škvarky, chlebíčky s avokádem či slaninovou marmeládou, utopenci atd.

prostory

Kavárna má celkem 45 míst rozdělených ve třech menších místnostech (část u baru, modrý salonek a bílý salonek). Standardně rezervujeme bílý salonek na oslavy do 15 lidí zdarma. Nabízíme i pronájem celé kavárny…

Navíc kavárna disponuje odděleným dětským koutkem a přednáškovou místností.