Ahoj,
jmenuji se Karolína a zvu Vás do kavárny. Až do ní vkročíte, přála bych si, abyste pocítili kvalitu, lidskost a naši lásku k práci. Jsem člověk, který miluje sdílení, komunikaci, život a právě proto jsem se rozhodla mít kavárnu ….. prostor, kde nám společně bude fajn.

MŮJ Příběh

1991 - 2002

Při studiu od základky až po vysokou jsem trávila všechny prázdniny na brigádách v kempech, restauracích a barech po celé ČR. Každá moje štace mě naučila něco nového. Co přetrvávalo, byla láska k lidem, naslouchání a radost z práce.

2002 - 2017

Práce učitelky druhého stupně ZŠ v Ústí nad Orlicí. Krásné období, na které nezapomenu.

2015

Objevil se první prostor, kde by se mi líbila kavárna a červíček v mojí hlavě hlodal :-). V té době by bylo třeba velké investice. Měli jsme malé děti a velkou nejistotu  … ještě není ten správný čas.

2015 - 2017

Volání po změně a cestě za mým snem.

srpen 2017

Inzerát na FB na pomocnou kuchařku. Vzniká nová zdravá jídelna v Ústí a já mám pocit, že by to byla dobrá přestupní stanice za snem. Vystoupím ze školství, vstoupím do gastronomie a dám najevo Vesmíru, že to myslím vážně, a uvidíme. Budu se porozhlížet po prostoru, naučím se nové věci a za rok za dva bych mohla jít dál.

říjen 2017

Otevírá se jídelna a já v ní … u dřezu, občas za sporákem, u výdeje. Ráno na půl šestou ve tři domů za 12 tisíc, ale práce mě baví a poznávám úžasné lidi, učím se, zjišťuji jaké je začínat na malém městě, co se mi líbí, čemu se vyhnout. Sdílím moje dortíky na Facebooku.

7. listopad 2017

Na messenger přichází tato zpráva, která mi mění život …

„Dobrý den Karolíno, sleduji Vaše příspěvky na Facebooku. Kdybyste si chtěla splnit svůj sen a mít vlastní kavárnu, tak se mi ozvěte na moje telefonní číslo …“

Dar z nebes … nejkrásnější kavárna v Ústí, majitel, který má hluboký vztah k tomuto prostoru. A za podmínek, které se nedají srovnat s mým záměrem v roce 2015.

únor 2018

Start v „mojí“ Kavárně Karolína … docela fofr, co?! 

Neříkám, že všechno bude zadarmo, to v žádném případě (prvních 7 měsíců byl očistec) … ale tím vás nebudu strašit ve vaší případné cestě za snem … protože já bych jinak nevolila.

Díky, díky, díky … že můžu žít svůj život tady a teď  sama i s vámi J

Náš kavárenský tým

karolina

Karolína

Karolína je důkazem, že lze žít svůj sen. Z pozice zabezpečené, oblíbené paní učitelky vstoupila do neklidných vod podnikání na okraji malého města. Kavárna se rozvíjí a lidé se vrací. Snad to je důkazem, že … nic není nemožné :-).

Kromě kavárny miluje svou rodinu, přátele, malování a život.

IVČA

Dar z nebes pro naši kavárnu. V lehkosti pluje po kuchyňce a s přesností sobě vlastní, precizností a láskou tvoří dezerty. Když „tuníme“ nějakou novinku, měli byste vidět její jiskru v oku, to vzrušení a zároveň soustředění se. Doslova třešničkou na dezertech je její zdobení. Jak si vypiplává každý kousek, to jen tak někde nevidíte. Zkrátka Ivčina přítomnost v našem týmu nám všem přináší sladkost do života.

ELIŠKA

Z tiché učenky, kterou jsme měli na praxi, se rodí člověk na svém místě. Díky její zodpovědnosti, poctivosti a pracovitosti jsme se rozhodli si ji „nechat“ J. Přestože k nám přišla jako cukrářka, uvidíte se s ní hlavně na kavárně. Postupem času zjistila, že komunikace s lidmi a péče o ně ji naplňuje ještě víc než cukrařina. Díky Elišce se budete cítit v naší kavárně moc hezky a opečovaní.

jsme hrdí, že s námi Byly

Pavlínka1000

PAVLÍNKA

Alenka

Pavlínka

SPOLUPRACUJEME

Candycane – dodavatel výběrové kávy

Putovní pražírna – dodavatel výběrové kávy

Sičaj – výběrové čaje s příběhem

Kitl Syrob – sirupy pro výrobu domácích limonád

Petr Wagenknecht – skvělý fotograf od vedle

Pivovar Clock – moderní pivovar z Potštejna

Ladislav Kalous – dodavatel zážitků z cest

Lucie Podsedníková – online marketing

LíLá – malá rodinná čokoládovna z Podkrkonoší