Co se týká kávy, měla jsem od začátku jasno. Jeden druh pro malé město nestačí. Věděla jsem, že chci nabízet kvalitní výběrovou 100% arabiku, kterou v žádné kavárně v Ústí neochutnáte. No jo, ale u nás „na vsi“ je hodně lidí, kteří preferují klasiku. A tak bylo rozhodnuto. Dva mlýnky, tudíž dva druhy kávy byly nutností.

candy cane

Stabilně nabízíme pražskou pražírnu candy cane

Candy Cane je pražírna pod vedením předních českých odborníků na kávu. Zaměřují se na kvalitní výběrovou kávu, kterou dováží z celého světa. Navštěvují farmy, z kterých káva pochází. Starají se velmi pečlivě o náš kávový program, vzdělávání zaměstnanců a připravují pro vás přednášky a cuppingy u nás na kavárně.

Lamcafé

Lamcafé je rodinná pražírna z Hradce Králové

Pražírnu LamCafé jsem vybrala vyloženě intuitivně. Při zastávce v Hradci Králové jsem navštívila jejich kavárnu a vlastně hned na místě zakoupila první balíčky káv s podílem robusty. Ty jsem dovezla do kavárny, nechala ochutnat naše štamgasty – „klasiky“ preferující spíš kávy italského typu a bylo jasno. Kávy z pražírny LamCafé se ustálily na našem druhém mlýnku. Nejčastěji ochutnáte směs Select Blend s podílem 50% arabiky a 50% robusty.